Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Ipari Automatizálás IoT

Hőközpont
távfelügyelet
Fázisjavító berendezések
monitorozása
PLC Távmenedzsment

Hőközpont távfelügyelet

A megoldandó feladat a távfűtő hálózatba tartozó, tömbházakban kiépített hőközpontok 24 órás távfelügyeletéhez kommunikációs megoldás biztosítása. A megoldással szemben támasztott követelmény a mobil szélessávú kommunikációs csatorna biztosítása, magas rendelkezésre állás, real time adatátvitel, biztonságos adatátviteli csatorna, a kommunikációs csatorna menedzselhetősége, több végponti berendezés csatlakoztatása. A hőközponti adatok felhasználásra kerülnek üzemeltetési és számlázási célra egyaránt.
 

Megoldás

A készülék a rajta keresztülhaladó adatokat IPSec hálózaton keresztül továbbírja titkosítottan azok biztonságának érdekében a központ felé. Ezt sem támogatta a korábbi rendszer. Ennél fogva egyszerűbbé és biztonságosabbá vált a számlázási rendszerig vezető út is.

A korszerű rendszer átalakítás végett szükséges lehet később a routerek frissítése, és távoli karbantartása is. A készülékünk erre is fel van készítve, mindezt a megrendelő álltal elvárt módon teheti meg.

A telemetriai adatok továbbítása mellett fontos a folyamatos rendszerdiagnosztika. Elengedhetetlen, ha valahol átviteli probléma van, vagy nem megfelelő a GSM lefedettség akkor gyorsan és hatékonyan tudjuk elhárítani a hibát. Ilyen helyzetekben a készülék komplex SNMP szolgáltatásait tudjuk igénybe venni. Ennél fogva a karbantartók akár automatikusan is hibajelentést kaphatnak azonnal. Az SNMP illesztése pedig könnyen és egyértelműen megoldható a már élő rendszer architektúrájába. A nap 24 órájában biztosított a távoli elérés, így a karbantartó bármikor be tud avatkozni és elháríthatja a hibát – akár kiszállás nélkül.
 
A hőközpontok valós idejű felügyelete lehetőséget ad a teljes rendszer, akár több száz hőközpont legoptimálisabb működtetésére, összehangolására. Hibák esetén azonnali beavatkozásra nyújt lehetőséget, növelve a szolgáltatás minőségét, csökkentve a hiba által okozott károk mértékét. 
 
A műszaki szempontok mellett a fogyasztási adatok valós idejű ismerete lehetőséget nyújt a fogyasztói számlák legrövidebb időn belüli kiállítására, valamint kiküszöböli a manuális fogyasztás mérő olvasásában rejlő hibázás lehetőségét.
 
Összességében elégedett ügyfeleket, optimálisabb működést, javuló cashflow-t eredményez.
 

A kapcsolódó készülék:

    • Robustel R3000 3P

Fázisjavító berendezések monitorozása

Az ország különböző pontjain elhelyezkedő fázisjavító berendezések, kompakt hálózat analizátor műszer távoli elérésének biztosítása, adatok távoli lekérése bizonyos időközönként, valamit hiba esetén riasztás küldése, távoli beavatkozás lehetősége.

Megoldás

A megrendelő által elérni kívánt Janitza UMG 605-ös kompakt hálózat analizátor készüléket egy ethernetporton keresztül összekapcsoltuk az ipari routerrel. Az analizátor összegyűjti az adatokat, majd ethernet porton keresztül továbbítja a 3G routernek, mely a 3G mobilhálózat segítségével a Janitza Gridvis monitoring szoftverének küldi el.

Az eredmény:

  • Folyamatos ellenőrzési lehetőség.
  • Távoli és gyors beavatkozás, az esetleges meghibásodások, rendellenes működések azonnali orvoslásának lehetősége.
  • Költségmegtakarítás – időt és pénzt takarít meg a kiszállások minimálisra csökkentésével.
  • Nincs vezetékes internethez kötve, ezért egy rendszerhiba, kábelszakadás esetén is tudja az adatokat továbbítani a mobilhálózat segítségével.

A felhasznált készülék:

    • Robustel R3000 L4L
    • Robustel M2100

PLC Távmenedzsment

Soros porttal rendelkező PLC berendezések távoli elérése megvalósítható úgy, mintha a PLC kábellel csatlakozna a számítógéphez.

Megoldás

A Robustel M1000 Pro V2 a készülék soros portjára érkező üzeneteket, adatokat transzparensen továbbítja a mobil hálózaton keresztül egy előre konfigurált központba, valamint a központból érkező üzenteket továbbítja a soros portjára. Az adatkapcsolat TCP-n vagy UDP-n keresztül történik, a soros port lehet RS232 vagy RS485.

A Példa – TCP/UDP Szerver mód:

A kommunikációs kapcsolat felépítését a központi oldal kezdeményezi.

A PLC soros porton keresztül csatlakozik az M1000 Pro V2 soros portjához, az M1000 Pro V2 soros portja hozzárendelésre kerül egy IP port számhoz. A központi oldal kezdeményezi a kapcsolat felépítését a soros porthoz rendelt IP porthoz, a kapcsolat felépítése után kezdődhet az adatok küldése és fogadása a PLC soros portja és a központi alkalmazás között.

A kommunikáció megvalósítható akkor is ha az M1000 Pro V2 dinamukus IP címmel rendelkezik Dinamikus IP címek esetében Dinamikus DNS szolgáltatás felhasználásával tudunk domain nevet rendelni az M1000 Pro V2 berendezéshez, a készülék ezt a domain nevet használva válik címezhetővé.

B Példa – TCP/UDP Kliens mód:

  • A PLC soros porton keresztül csatlakozik az M1000 Pro V2 soros portjához, mely tetszőlegesen beállítható TCP/UDP portrakapcsolódik, így az előre konfigurált központi alkalmazáshoz egyszerűen illeszthető.
  • Az M1000 Pro V2 két módon konfigurálható:
    • folyamatosan adat kapcsolat, GPRS/3G hálózaton
    • stand-by állapot, melyből SMS-el vagy hívással aktiválható a készülék. Ekkor az M1000 Prv V2 automatikusan felcsatlakozik a kívánt rendszerre, és létrejön a transzparens adatkapcsolat. Az adatkommunikáció befejeztével a készülék vissza áll stand-by üzemmódra.

    Mindkét példánál miután a TCP/UDP kapcsolat felépül, transzparens adatkapcsolat jön létre, így a PLC készülék úgy érhető el, mintha az asztalon lévő eszköz lenne.

    A kapcsolódó készülék:

      • Robustel M1000 Pro V2